ikmec

سفتریاکسون


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 سفتریاکسون | قیمت و نحوه خرید Ceftriaxone | کانون خرد PDF بخش درمانی : 🌟 ۱- خرید سفتریاکسون 🌟 ۲- قیمت قرص سفتریاکسون 🌟 ۳- آشنایی با نحوه مصرف سفتریاکسون


قیمت : ۵۲.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


سفتریاکسون یک آنتی بیوتیک سفالوسپورین (SEF یک آنتی بیوتیک کم اسپور) است که برای درمان بسیاری از انواع عفونت های باکتریایی، از جمله اشکال شدید یا تهدید کننده زندگی مانند E. coli، ذات الریه، یا مننژیت استفاده می شود. سفتریاکسون همچنین برای جلوگیری از عفونت در افرادی که انواع خاصی از جراحی دارند استفاده می شود.

سفتریاکسون همچنین ممکن است برای اهدافی استفاده شود که در این راهنمای دارویی ذکر نشده است.

اگر تا به حال واکنش آلرژیک شدید به هر نوع آنتی بیوتیک سفالوسپورین (Omnicef، Keflex و غیره) داشته اید، نباید از سفتریاکسون استفاده کنید. بدون نظر پزشک از سفتریاکسون در کودک استفاده نکنید و هرگز بیش از دوز تجویز شده کودک به او تزریق نکنید.


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


آشنایی بیشتر با آمپول سفتریاکسون 

اگر به سفازولین یا هر آنتی بیوتیک سفالوسپورین دیگری (سفدینیر، سفالکسین، کفلکس، اومنیسف و غیره) حساسیت دارید، نباید سفتریاکسون مصرف کنید.

سفتریاکسون داخل سرم : بدون نظر پزشک از سفتریاکسون در کودک استفاده نکنید و هرگز بیش از دوز تجویز شده کودک به او تزریق نکنید. تزریق سفتریاکسون زمانی که به نوزاد تازه متولد شده همراه با داروهای داخل وریدی حاوی کلسیم از جمله تغذیه کامل والدین (TPN) داده شود، می تواند خطرناک باشد.

لینک مفید : هیدروکسی زین

اگر تا به حال داشته اید به پزشک خود بگویید:

 • بیماری کبد یا کلیه؛
 • بیماری کیسه صفرا؛
 • دیابت؛ یا
 • مشکلات خونریزی

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید.

سفتریاکسون چگونه تجویز می شود؟

تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید و همه راهنماهای دارو یا برگه های دستورالعمل را بخوانید. دارو را دقیقا طبق دستور مصرف کنید.

سفتریاکسون به عضله یا به صورت تزریق در ورید (IV) تزریق می شود. هنگامی که سفتریاکسون برای جلوگیری از عفونت ناشی از جراحی استفاده می شود، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به شما این تزریق را می دهد. ممکن است نحوه استفاده از تزریق در خانه برای درمان عفونت به شما نشان داده شود.

آیا آمپول سفتریاکسون کشنده است ؟ دستورالعمل های استفاده ارائه شده همراه با دارو را بخوانید و به دقت دنبال کنید. ممکن است لازم باشد قبل از استفاده سفتریاکسون را با یک مایع (رقیق کننده) مخلوط کنید. هنگام استفاده از تزریق توسط خودتان، مطمئن شوید که نحوه صحیح مخلوط کردن و نگهداری دارو را می دانید.

دستورالعمل تزریق سفتریاکسون : تزریق را فقط زمانی آماده کنید که آماده انجام آن هستید. اگر دارو تغییر رنگ داده یا ذرات در آن وجود دارد، از آن استفاده نکنید. برای دریافت داروی جدید با داروساز خود تماس بگیرید.

سفتریاکسون را در همان تزریق با سایر آنتی بیوتیک ها یا هر رقیق کننده حاوی کلسیم، از جمله محلول TPN (تغذیه کامل تزریقی) مخلوط نکنید.

اگر از داروهای تزریقی دیگر استفاده می کنید، حتماً کاتتر داخل وریدی خود را بین تزریق هر دارو بشویید.

دوز سفتریاکسون : هنگام استفاده از سفتریاکسون، مایعات زیادی بنوشید تا کلیه ها به درستی کار کنند.

لینک مفید : ایمی پرامین

از این دارو برای تمام مدت زمان تجویز شده استفاده کنید، حتی اگر علائم شما به سرعت بهبود یابد. نادیده گرفتن دوز می تواند خطر ابتلا به عفونت مقاوم به دارو را افزایش دهد. سفتریاکسون عفونت ویروسی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی را درمان نمی کند.

سفتریاکسون می تواند بر نتایج برخی از آزمایشات پزشکی تأثیر بگذارد. به هر پزشکی که شما را معالجه می کند بگویید که از سفتریاکسون استفاده می کنید.

عوارض سفتریاکسون : پس از مخلوط کردن سفتریاکسون با یک رقیق کننده، باید دارو را ظرف چند ساعت یا چند روز مصرف کنید. این بستگی به رقیق کننده و نحوه نگهداری مخلوط (در دمای اتاق، در یخچال یا یخ زده) دارد. تمام دستورالعمل های مخلوط کردن و ذخیره سازی ارائه شده همراه با دارو را به دقت دنبال کنید. اگر سوالی دارید از داروساز خود بپرسید.

لینک مفید : هالوپریدول

اگر داروی شما به شکل منجمد ارائه شده است، آن را در یخچال یا در دمای اتاق ذوب کنید. در مایکروویو یا آب جوش گرم نکنید. پس از ذوب شدن دارو در اسرع وقت از آن استفاده کنید. دوباره فریز نکنید.

فقط یکبار از یک سوزن و سرنگ استفاده کنید و سپس آنها را در یک ظرف ضد سوراخ “تیز” قرار دهید. قوانین ایالتی یا محلی در مورد نحوه دور انداختن این ظرف را دنبال کنید. آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

اگر یک نوبت را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد؟

در صورت فراموشی یک نوبت با پزشک خود تماس بگیرید تا راهنمایی شود.

هنگام استفاده از سفتریاکسون از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

تزریق سفتریاکسون در سرم برای چیست ؟ داروهای آنتی بیوتیکی می توانند باعث اسهال شوند که ممکن است نشانه عفونت جدید باشد. اگر اسهال آبکی یا خونی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید. از داروی ضد اسهال استفاده نکنید مگر اینکه پزشک به شما دستور دهد.

عوارض جانبی سفتریاکسون

اگر علائم یک واکنش آلرژیک (کهیر، تنفس دشوار، تورم در صورت یا گلو) یا یک واکنش شدید پوستی (تب، گلودرد، سوزش در چشم‌ها، درد پوست، بثورات پوستی قرمز یا بنفش) را دارید، کمک فوری پزشکی کنید. پخش می شود و باعث ایجاد تاول و لایه برداری می شود).

لینک مفید : فلوکستین

اگر موارد زیر را دارید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • درد شدید معده، اسهال آبکی یا خونی (حتی اگر ماهها پس از آخرین دوز شما رخ دهد)؛
 • علائم جدید عفونت (تب، لرز، تعریق)؛
 • حالت تهوع، استفراغ، درد در قسمت فوقانی معده که به پشت شما سرایت می کند.
 • پوست رنگ پریده یا زرد، ادرار تیره رنگ؛
 • مشکلات تنفسی جدید یا بدتر (خس خس سینه، احساس تنگی نفس)؛
 • اختلال سلول های خونی – سردرد، درد قفسه سینه، سرگیجه، ضعف، گزگز شدید یا بی حسی. یا
 • مشکلات کلیه یا مثانه – درد در پهلو یا کمر که به کشاله ران شما گسترش می یابد، خون در ادرار، ادرار دردناک یا مشکل، ادرار کم یا بدون ادرار.

آمپول سفتریاکسون برای کودکان : عوارض جانبی رایج ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • علائم اختلال سلول های خونی؛
 • اسهال؛
 • خارش یا ترشح واژن؛
 • گرما، احساس سفتی، یا توده سفت در محل تزریق؛
 • راش؛ یا
 • تست های غیر طبیعی عملکرد کبد

چه داروهای دیگری بر سفتریاکسون تأثیر می گذارد؟

در مورد سایر داروهای خود به پزشک خود بگویید، به خصوص:

 • فلوکونازول؛
 • وانکومایسین؛ یا
 • سایر آنتی بیوتیک های تزریقی (IV).

آمپول سفتریاکسون برای کرونا : این لیست کامل نیست. سایر داروها ممکن است بر سفتریاکسون تأثیر بگذارند، hoordokht از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی. همه تداخلات دارویی ممکن در اینجا ذکر نشده است.


برگرفته از : ceftriaxone


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه