ikmec

سلکوکسیب


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 سلکوکسیب | قیمت و نحوه خرید Celecoxib | کانون خرد PDF بخش درمانی : 🌟 ۱- خرید سلکوکسیب 🌟 ۲- قیمت قرص سلکوکسیب 🌟 ۳- آشنایی با نحوه مصرف سلکوکسیب


قیمت : ۵۲.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


افرادی که از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (به غیر از آسپرین) مانند سلکوکسیب استفاده می کنند، ممکن است نسبت به افرادی که این داروها را مصرف نمی کنند، در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی قرار بگیرند. این رویدادها ممکن است بدون هشدار اتفاق بیفتند و ممکن است باعث مرگ شوند.

این خطر ممکن است برای افرادی که برای مدت طولانی از NSAID استفاده می کنند بیشتر باشد. اگر اخیراً دچار حمله قلبی شده اید، از مصرف NSAID مانند سلکوکسیب خودداری کنید، مگر اینکه پزشکتان این کار را تجویز کرده باشد.

اگر شما یا هرکسی از اعضای خانواده تان مبتلا به بیماری قلبی، حمله قلبی یا سکته مغزی هستید یا تا به حال دچار بیماری قلبی، حمله قلبی یا سکته شده اید، اگر سیگار می کشید، و اگر کلسترول بالا، فشار خون بالا یا دیابت دارید یا تا به حال داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً از کمک پزشکی اورژانس استفاده کنید: درد قفسه سینه، تنگی نفس، ضعف در یک قسمت یا طرف بدن، یا تکلم نامفهوم.

اگر تحت عمل جراحی بای پس عروق کرونر (CABG؛ نوعی جراحی قلب) قرار می گیرید، نباید سلکوکسیب را درست قبل یا بلافاصله بعد از جراحی مصرف کنید.


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


آشنایی بیشتر با قرص سلکوکسیب

داروهای NSAID مانند سلکوکسیب ممکن است باعث ایجاد زخم، خونریزی یا سوراخ در معده یا روده شوند. این مشکلات ممکن است در هر زمانی در طول درمان ایجاد شوند، ممکن است بدون علائم هشدار دهنده رخ دهند و ممکن است باعث مرگ شوند.

قرص سلکوکسیب ۲۰۰ برای چی خوبه ؟ این خطر ممکن است برای افرادی که به مدت طولانی از NSAID استفاده می کنند، سن آنها بالاست، سلامت ضعیفی دارند یا مقادیر زیادی الکل مصرف می کنند در حین مصرف سلکوکسیب بیشتر باشد.

لینک مفید : کلوتریمازول

اگر مقدار زیادی الکل مصرف می‌کنید یا هر یک از داروهای زیر را مصرف می‌کنید، به پزشک خود اطلاع دهید: داروهای ضد انعقاد (رقیق‌کننده‌های خون) مانند وارفارین (کومادین، جانتوون). آسپرین؛ سایر NSAID ها مانند ایبوپروفن (ادویل، موترین) یا ناپروکسن (Aleve، Naprosyn)؛ استروئیدهای خوراکی مانند دگزامتازون، متیل پردنیزولون (Medrol) و پردنیزون (Rayos)؛ مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) مانند سیتالوپرام (Celexa)، فلوکستین (Prozac، Sarafem، در Symbyax)، فلووکسامین (Luvox)، پاروکستین (Brisdelle، Paxil، Pexeva)، و سرترالین (Zoloft). یا مهارکننده های بازجذب نوراپی نفرین سروتونین (SNRIs) مانند دسوونلافاکسین (Pristiq)، دولوکستین (Cymbalta) و ونلافاکسین (Effexor XR). همچنین اگر زخم یا خونریزی در معده یا روده یا سایر اختلالات خونریزی دارید یا تا به حال داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، مصرف سلکوکسیب را قطع کنید و با پزشک خود تماس بگیرید: درد معده، سوزش سر دل، استفراغ ماده ای که خونی است یا شبیه تفاله قهوه است، وجود خون در مدفوع، یا مدفوع سیاه و قیری.

سلکوکسیب ۱۰۰ برای چیست ؟ تمام قرارها را با پزشک و آزمایشگاه خود نگه دارید. پزشک علائم شما را به دقت بررسی می کند و احتمالاً آزمایشات خاصی را برای بررسی پاسخ بدن شما به سلکوکسیب تجویز می کند. حتماً به پزشک خود بگویید که چه احساسی دارید تا پزشک بتواند مقدار مناسبی از دارو را برای درمان بیماری شما با کمترین خطر عوارض جانبی جدی تجویز کند.

لینک مفید : پردنیزولون

هنگامی که درمان با سلکوکسیب را شروع می کنید و هر بار که نسخه خود را دوباره پر می کنید، پزشک یا داروساز شما برگه اطلاعات بیمار سازنده (راهنمای دارو) را به شما می دهد. اطلاعات را به دقت بخوانید و اگر سوالی دارید از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

چرا این دارو تجویز می شود؟

سلکوکسیب برای تسکین درد، حساسیت، تورم و سفتی ناشی از استئوآرتریت (آرتریت ناشی از شکسته شدن پوشش مفاصل)، آرتریت روماتوئید (آرتریت ناشی از تورم پوشش مفاصل) و اسپوندیلیت آنکیلوزان (آرتریت که آرتریت ایجاد می‌شود) استفاده می‌شود.

سلکوکسیب و کمردرد : عمدتا بر ستون فقرات تاثیر می گذارد). سلکوکسیب همچنین برای درمان آرتریت روماتوئید نوجوانان (نوعی آرتریت که کودکان را درگیر می کند) در کودکان ۲ سال و بالاتر استفاده می شود.

سلکوکسیب همچنین برای درمان دوره‌های قاعدگی دردناک و برای تسکین انواع دیگر دردهای کوتاه‌مدت از جمله درد ناشی از جراحات، جراحی و سایر روش‌های پزشکی یا دندان‌پزشکی یا شرایط پزشکی که برای مدت محدودی ادامه دارند، استفاده می‌شود. سلکوکسیب در دسته ای از NSAID ها به نام مهارکننده های COX-2 قرار دارد. این دارو با توقف تولید ماده ای در بدن که باعث درد و التهاب می شود، عمل می کند.

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

سلکوکسیب به صورت کپسول خوراکی می آید. کپسول سلکوکسیب معمولا یک یا دو بار در روز مصرف می شود. اگر همزمان تا ۲۰۰ میلی گرم کپسول سلکوکسیب مصرف می کنید، می توانید دارو را با یا بدون غذا مصرف کنید.

قیمت قرص سلکوکسیب : اگر بیش از ۲۰۰ میلی گرم کپسول سلکوکسیب را همزمان مصرف می کنید، باید دارو را همراه با غذا مصرف کنید. اگر مطمئن نیستید که باید داروی خود را با غذا مصرف کنید یا خیر از پزشک یا داروساز خود بپرسید. برای اینکه مصرف کپسول سلکوکسیب را به خاطر بسپارید، آن را هر روز تقریباً در زمان(های) یکسانی مصرف کنید.

لینک مفید : ناپروکسن

دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. سلکوکسیب را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. کمتر یا بیشتر از آن مصرف نکنید یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است مصرف نکنید.

کپسول سلکوکسیب ۲۰۰ : اگر نمی توانید کپسول ها را قورت دهید یا اگر این دارو را به کودک می دهید، می توانید کپسول ها را باز کنید و محتویات آن را روی یک قاشق چایخوری سس سیب سرد یا دمای اتاق بپاشید. می توانید مخلوط را از قبل آماده کرده و تا ۶ ساعت در یخچال نگهداری کنید. هنگامی که برای مصرف دارو آماده شدید، تمام مخلوط را ببلعید. سپس آب بنوشید تا مخلوط شسته شود و مطمئن شوید که همه آن را بلعیده اید.

کاربردهای دیگر این دارو

سلکوکسیب همچنین گاهی اوقات همراه با جراحی و سایر درمان‌ها برای کاهش تعداد پولیپ‌ها (رشد غیرطبیعی) در کولون (روده بزرگ) و رکتوم در بیماران مبتلا به پولیپوز آدنوماتوز خانوادگی (شرایطی که در آن صدها یا هزاران پولیپ در روده بزرگ شکل می‌گیرد و صدها یا هزاران پولیپ در کولون و روده بزرگ ایجاد می‌شود) استفاده می‌شود. سرطان ممکن است ایجاد شود). با پزشک خود در مورد خطرات استفاده از این دارو برای بیماری خود صحبت کنید.

نحوه مصرف قرص سلکوکسیب : این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف سلکوکسیب، اگر به سلکوکسیب، آسپرین یا سایر NSAID ها مانند ایبوپروفن (ادویل، موترین) و ناپروکسن (Aleve، Naprosyn)، داروهای سولفا، هر داروی دیگر یا هر یک از مواد غیرفعال در کپسول سلکوکسیب حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود فهرستی از مواد غیرفعال را بخواهید.

لینک مفید : فاموتیدین

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید. حتماً داروهای ذکر شده در بخش هشدار مهم و هر یک از موارد زیر را ذکر کنید: مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) مانند بنازپریل (Lotensin، در Lotrel)، کاپتوپریل، انالاپریل (Epaned، Vasotec، در Vaseretic)، فوزینوپریل، لیزینوپریل (Qbrelis، در Zestoretic)، موکسیپریل (Univasc)، پریندوپریل (Aceon، در Prestalia)، کویناپریل (Accupril، در Quinaretic)، رامیپریل (Altace)، و تراندولاپریل (در Tarka). مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین مانند candesartan (Atacand، در Atacand HCT)، eprosartan، irbesartan (Avapro، در Avalide)، لوزارتان (Cozaar، در Hyzaar)، اولمسارتان (Benicar، در Azor، در Benicar HCT، در Tribenzor)، telmisartan (Micardis). در Micardis HCT، در Twynsta)، و valsartan (Dioavan، در Entresto، در Exforge HCT). اتوموکستین (Strattera)؛ مسدودکننده های بتا مانند آتنولول (Tenormin، در تنورتیک)، لابتالول (Trandate)، متوپرولول (Kapspargo Sprinkle، Lopressor، Toprol XL، در Dutoprol)، نادولول (Corgard، در Corzide) و پروپرانولول (Hemangeol، Inderal، Innopran). سیکلوسپورین (Gengraf، Neoral، Sandimmune)؛ دیگوکسین (لانوکسین)؛ دیورتیک ها (“قرص های آب”)؛ فلوکونازول (Diflucan)؛ لیتیوم (Lithobid)؛ متوترکسات (Otrexup، Rasuvo، Reditrex، Trexall)؛ و پمترکسد (Alimta, Pemfexy). پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد. بسیاری از داروهای دیگر نیز ممکن است با سلکوکسیب تداخل داشته باشند، بنابراین حتماً پزشک خود را در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید، حتی داروهایی که در این لیست وجود ندارند، مطلع کنید.

ناپروکسن یا سلکوکسیب : در صورت داشتن یا داشتن هر یک از شرایط ذکر شده در بخش هشدار مهم یا آسم، به پزشک خود اطلاع دهید، به خصوص اگر مکرر آبریزش بینی یا پولیپ بینی (تورم دیواره بینی) نیز دارید.

تورم دست ها، بازوها، پاها، مچ پا، یا ساق پا؛ نارسایی قلبی؛ یا بیماری کبدی یا کلیوی اگر باردار هستید به پزشک خود اطلاع دهید، برای باردار شدن برنامه ریزی کنید. یا در حال شیردهی هستند.

سلکوکسیب ممکن است به جنین آسیب برساند و در صورت مصرف حدود ۲۰ هفته یا بعد از آن در دوران بارداری باعث ایجاد مشکلاتی در زایمان شود. از مصرف سلکوکسیب در حوالی یا بعد از هفته ۲۰ بارداری خودداری کنید، مگر اینکه پزشکتان این کار را به شما گفته باشد. اگر در حین مصرف سلکوکسیب باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

عوارض قرص سلکوکسیب : اگر جراحی می کنید، از جمله جراحی دندان، به پزشک یا دندانپزشک بگویید که سلکوکسیب مصرف می کنید.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

اگر سلکوکسیب مصرف می کنید، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

سلکوکسیب ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • گاز یا نفخ
 • گلو درد
 • علائم سرماخوردگی
 • یبوست
 • سرگیجه
 • دیسگوزی

خرید سلکوکسیب : برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. اگر هر یک از علائم زیر یا موارد ذکر شده در بخش هشدار مهم را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. تا زمانی که با پزشک خود صحبت نکنید، دیگر سلکوکسیب مصرف نکنید.

 • افزایش وزن غیر قابل توضیح
 • تنگی نفس یا مشکل در تنفس
 • تورم شکم، پاها، مچ پا یا ساق پا
 • اسهال
 • حالت تهوع
 • خستگی مفرط
 • خونریزی یا کبودی غیر معمول
 • خارش
 • کمبود انرژی
 • از دست دادن اشتها
 • درد در سمت راست بالای معده
 • زرد شدن پوست یا چشم
 • علائم شبیه آنفولانزا
 • تاول ها
 • تب
 • راش
 • کندوها
 • تورم صورت، گلو، زبان، لب ها، چشم ها یا دست ها
 • گرفتگی صدا
 • مشکل در بلع یا تنفس
 • پوست رنگپریده
 • ضربان قلب سریع
 • ادرار کدر، تغییر رنگ یا خونی
 • کمر درد
 • ادرار سخت یا دردناک
 • تکرر ادرار به خصوص در شب

سلکوکسیب ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.


برگرفته از : Celecoxib


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه