ikmec

دیازپام


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 دیازپام | قیمت و نحوه خرید | بخش درمانی PDF :

🌟 ۱- خرید دیازپام

🌟 ۲- مصرف بیش از اندازه و یا اوردوز هر دارویی سلامتی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. مصرف بیش از اندازه قرص دیازپام سبب بیهوشی و مشکلات تنفسی می شود.

🌟 ۳- قیمت نوع با کیفیت آن

🌟 ۴- اگر اولین بار است که از این دارو استفاده می کنید، این دارو به سرعت عمل می کند. اما اگر بدن شما به دیازپام عادت دارد، زمان بیشتری طول می کشد تا این دارو اثر کند. به طور متوسط زمان اثر بخشی این دارو ۱۰ دقیقه است.


قیمت : ۵۱.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


دیازپام یک داروی آرامبخش خواب آور و ضد تشنج است . از نظر علمی جزء دسته بنزودیازپین ها طبقه بندی می شود.

معمولا قرص های دیازپام به رنگ سبز یا آبی است که اثرات مثبت تلقینی در بیمار دارد و از روانشناسی رنگ در تولید دارو بخوبی استفاده شده است.

این دارو در علائم قطع مصرف مخدر و الکل و همچنین به عنوان ضد اسپاسم عضلات کاربرد دارد.

آمپول دیازپام به عنوان یک داروی آرامبخش و خواب آور قوی در مراکز بیمارستانی تزریق می شود.

مصرف دیازپام در دوران بارداری و شیر دهی اکیدا ممنوع است.

مصرف طولانی مدت این دارو اعتیاد آور است نباید در دوره های طولانی مدت از این دارو استفاده شود.

دانشجویان پژشکی

قرص دیازپام چه احساسی را در شما ایجاد می کند؟

دیازپام احساس خواب آلودگی، گیجی و فراموشی در شما بالا می رود. همچنین، مصرف این قرص (Diazepam ) ممکن است تمرکز شما را به شدت پایین بیاورد و در کنار آن تاری دید و ضعف عضلانی را تجربه کنید. این عوارض معمولا پس از یک یا دو هفته از بین می روند. در صورتی که این عوارض ادامه داشت، باید با پزشک مشورت کنید.


نحوه مصرف قرص دیازپام

 • اگر به ماده خاصی مانند الکل و یا مواد مخدر مانند ماری جوانا اعتیاد دارید حتما به پزشک بگویید.
 • مصرف قرص دیازپام در دوران بارداری و شیردهی هستید حتما قبل از مصرف این قرص با پزشک خود مشورت کنید.
 • اگر سابقه بیماری خاصی مانند مشکلات عضلانی، مشکلات ریوی و تنفسی، مشکلات روانی مانند افسردگی و جنون، بیماریهای کلیوی و کبدی دارید، پزشک را در جریان بگذارید.

در کنترل تشنج کودکان ابتدا می­توان سریعاً از این قرص رکتال استفاده نمود و در صورت عدم کنترل تشنج پس از ده دقیقه این قرص وریدی را به کار برد.

به نظر می­رسد پایین بودن درصد عدم جواب به تزریق دیازپام رکتال (نسبت به تحقیقات سایر پژوهشگران در مطالعات مشابه) به مقدار دوز انتخاب شده و عدم درمان سریع بلافاصله پس از شروع تشنج مرتبط باشد.


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


آشنایی بیشتر با قرص دیازپام

دیازپام برای تسکین اضطراب و کنترل بی قراری ناشی از ترک الکل استفاده می شود. همچنین همراه با سایر داروها برای کنترل اسپاسم عضلانی و اسپاسم ناشی از برخی اختلالات عصبی مانند فلج مغزی (شرایطی که باعث ایجاد مشکل در حرکت و تعادل می‌شود)، پاراپلژی (ناتوانی در حرکت دادن قسمت‌های بدن)، آتتوز (انقباضات غیرطبیعی عضلانی) استفاده می‌شود.

لینک مفید : درمان بیماری های بلغمی ها

و سندرم مرد سفت (یک اختلال نادر با سفتی و سفتی عضلانی). دیازپام همچنین همراه با سایر داروها برای کنترل تشنج استفاده می شود. دیازپام در دسته ای از داروها به نام بنزودیازپین ها قرار دارد. با آرام کردن بیش فعالی غیر طبیعی در مغز عمل می کند.


این دارو چگونه باید استفاده شود؟

دیازپام به صورت قرص، محلول و کنسانتره (مایع) برای مصرف خوراکی عرضه می شود. معمولاً ۱ تا ۴ بار در روز مصرف می شود و ممکن است با غذا یا بدون غذا مصرف شود.

دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. دیازپام را دقیقا طبق دستور مصرف کنید.

کنسانتره دیازپام با یک قطره چکان مشخص شده برای اندازه گیری دوز ارائه می شود. از داروساز خود بخواهید نحوه استفاده از قطره چکان را به شما نشان دهد. کنسانتره را درست قبل از مصرف در آب، آبمیوه یا نوشابه های گازدار رقیق کنید.

لینک مفید : راز درمان بیماری با میوه درمانی

همچنین ممکن است درست قبل از مصرف با سس سیب یا پودینگ مخلوط شود. مخلوط را به آرامی به مدت چند ثانیه هم بزنید. بلافاصله کل مخلوط را بگیرید. آن را برای استفاده در آینده ذخیره نکنید.

اگر دیازپام را همراه با سایر داروها برای کنترل تشنج مصرف می کنید، بدون مشورت با پزشک، مصرف دیازپام را قطع نکنید، حتی اگر عوارض جانبی مانند تغییرات غیرعادی در رفتار یا خلق و خوی خود را تجربه کنید.

اگر به طور ناگهانی مصرف دیازپام را قطع کنید، ممکن است تشنج شما بدتر شود. پزشک احتمالاً دوز شما را به تدریج کاهش خواهد داد.


کاربردهای دیگر این دارو

این دارو گاهی برای مصارف دیگر تجویز می شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف دیازپام، اگر به دیازپام، آلپرازولام (Xanax)، کلردیازپوکساید (Librium، در Librax)، کلونازپام (Klonopin)، کلورازپات (Gen-Xene، Tranxene)، استازولام، فلورازپام، لورازپام (Ativan،) حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید.

تمازپام (Restoril)، تریازولام (Halcion)، هر داروی دیگر، یا هر یک از مواد تشکیل دهنده محصولات دیازپام. از داروساز خود لیستی از مواد تشکیل دهنده را بخواهید.

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و مکمل های غذایی مصرف می کنید. حتما به یکی از موارد زیر اشاره کنید: آنتی هیستامین ها. باربیتورات ها مانند فنوباربیتال (لومینال)؛ سایمتیدین (تاگامت)؛ دیگوکسین (لانوکسین)؛ دی سولفیرام (آنتابوس)؛ فلوکستین (پروزاک)؛ فلووکسامین (Luvox)؛ ایزونیازید (لانیازید، در ریفامات، در ریفاتر); کتوکونازول؛ داروهای اضطراب، افسردگی، بیماری روانی، تشنج، بیماری پارکینسون، آسم، سرماخوردگی یا آلرژی؛ متوپرولول (Lopressor، Toprol XL)؛ مهارکننده های مونوآمین اکسیداز (MAO) از جمله ایزوکاربوکسازید (مارپلان)، لینزولید (زیووکس)، متیلن بلو، فنلزین (ناردیل)، سلژیلین (الدپریل، امسام، زلاپار)، و ترانیل سیپرومین (پارنات). شل کننده های عضلانی؛ داروهای فنوتیازین برای بیماری های روانی یا حالت تهوع مانند کلرپرومازین، فلوفنازین، پروکلروپرازین (Compro، Procomp) و پرومتازین (Promethegan). امپرازول (Prilosec)؛ پروبنسید (Probalan، در Col-Probenecid)؛ پروپرانولول (Hemangeol، Inderal، Innopran)؛ رانیتیدین (زانتاک)؛ ریفامپین (Rifadin، Rimactane، در Rifamate، در Rifater)؛ آرام بخش ها؛ قرص های خواب آور؛ تئوفیلین (Elixophyllin, Theo 24, Theochron)؛ آرام بخش ها؛ یا والپروئیک اسید (دپاکن).

پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

اگر به میاستنی گراویس (اختلال سیستم عصبی که باعث ضعف عضلانی می شود)، آپنه خواب (شرایطی که در آن فرد برای مدت کوتاهی در طول شب بارها تنفس می کند)، یا بیماری ریوی یا کبدی دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

لینک مفید : مسمومیت های گیاهی

همچنین، اگر مبتلا به گلوکوم با زاویه باریک هستید (یک بیماری جدی چشم که ممکن است باعث از دست دادن بینایی شود.

احتمالاً پزشک به شما خواهد گفت که دیازپام مصرف نکنید. دیازپام نباید در نوزادان کمتر از ۶ ماه استفاده شود) به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر مبتلا به گلوکوم با زاویه باز (افزایش فشار داخلی چشم که به عصب بینایی آسیب می رساند) دارید یا تا به حال به پزشک خود اطلاع دهید. افسردگی یا سایر بیماری های روانی؛ تشنج؛ یا بیماری قلبی

لینک مفید : تکنیک استفاده از سنگ های شفابخش

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف دیازپام باردار شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

در صورت شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید. در زمان مصرف دیازپام از شیردهی خودداری کنید.

اگر ۶۵ سال یا بیشتر دارید، در مورد خطرات و مزایای مصرف دیازپام با پزشک خود صحبت کنید. افراد مسن معمولا نباید دیازپام مصرف کنند زیرا به اندازه سایر داروهایی که می توان برای درمان همان شرایط استفاده کرد، ایمن نیست.


برگرفته از : Diazepam


به این مطلب امتیاز دهید :

3.9/5 - (24 امتیاز)

نظـــر خود را بنویسید !!

‫۱۶ دیدگاه ها

 1. ۳ روزه پیش تهیه کردم من هم ازشون راضی هستم// 😋 الان آمدم ببینم چی دیگه حال میده مثل این !؟ 😅 کسی میدونه چی مثل این جوابمو میده ؟ یکم تنوع لازمه واسه زندگیم

  1. سلام – جهت خرید محصول مد نظرتون روی گزینه ی 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟 کلیک کنید تا شما هم به راحتی محصول مد نظرتون را تهیه کنید

  1. سلام – جهت خرید محصول مد نظرتون روی گزینه ی 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟 کلیک کنید تا شما هم به راحتی محصول مد نظرتون را تهیه کنید

 2. سلام من خرید انجام دادم فیلتر شکن گوشی روشن بود ادرس نتونستم وارد کنم شماره سفارش رو به من داده
  سفارش شما دریافت شد اومده ولی هرکاری کردم نتونستم آدرس بدم الان باید چکار کنم میشه راهنمایی کنید

  1. سلام – از دو روش میتوانید به راحتی اقدام کنید

   ۱: به واتساپ مراجعه کنید و شماره سفارش و یا شماره تلفنی که با آن ثبت سفارش انجام دادید را به همکارانمون انتقال بدید تا بررسی کنند

   ۲: میتوانید به فروشگاه سایت مراجعه کنید http://www.shop.ikmec.ir و سپس وارد میزکار خودتون بشید و اقدام به ارسال تیکت پشتیبانی کنید

   هر دو روش همکارانمون در واحد پشتیبانی پاسخگو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه