ikmec

فیناستراید


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 فیناستراید | قیمت و نحوه خرید Finasteride | کانون خرد PDF بخش درمانی : 🌟 ۱- خرید فیناستراید 🌟 ۲- قیمت قرص فیناستراید 🌟 ۳- آشنایی با نحوه مصرف فیناستراید


قیمت : ۵۲.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


فیناستراید (پروسکار) به تنهایی یا همراه با داروی دیگری (دوکسازوسین [کاردورا]) برای درمان هیپرتروفی خوش خیم پروستات (BPH، بزرگ شدن غده پروستات) استفاده می شود. فیناستراید برای درمان علائم BPH مانند تکرر و تکرر ادرار استفاده می شود و ممکن است احتمال احتباس حاد ادرار (ناتوانی ناگهانی در ادرار) را کاهش دهد.

همچنین ممکن است احتمال نیاز به جراحی پروستات را کاهش دهد. فیناستراید (پروپسیا) همچنین برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه (نازک شدن تدریجی موهای سر که منجر به عقب رفتن خط مو یا طاسی در بالای سر در مردان می شود) استفاده می شود.

نازک شدن مو در شقیقه ها و برای درمان ریزش مو در زنان یا کودکان استفاده نمی شود. فیناستراید در دسته ای از داروها به نام مهارکننده های ۵ آلفا ردوکتاز قرار دارد. فیناستراید با مسدود کردن تولید هورمون مردانه در بدن که باعث بزرگ شدن پروستات می شود، BPH را درمان می کند. فیناستراید با جلوگیری از تولید هورمون مردانه در پوست سر که رشد مو را متوقف می کند، ریزش موی مردانه را درمان می کند.


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


آشنایی بیشتر با قرص فیناستراید

فیناستراید به عنوان یک قرص برای مصرف خوراکی عرضه می شود. معمولا یک بار در روز با غذا یا بدون غذا مصرف می شود. فیناستراید را تقریباً هر روز در یک ساعت مشخص مصرف کنید.

دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. فیناستراید را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. کمتر یا بیشتر از آن مصرف نکنید یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است مصرف نکنید.

اگر از فیناستراید برای درمان BPH استفاده می کنید، باید بدانید که فیناستراید ممکن است وضعیت شما را کنترل کند، اما آن را درمان نمی کند. ممکن است حداقل ۶ ماه طول بکشد تا علائم شما بهبود یابد. حتی اگر احساس خوبی دارید به مصرف فیناستراید ادامه دهید. بدون مشورت با پزشک، مصرف فیناستراید را قطع نکنید.

اگر از فیناستراید برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه استفاده می‌کنید، ممکن است حداقل ۳ ماه طول بکشد تا شاهد بهبودی باشید زیرا ریزش و رشد مو در طول زمان به کندی اتفاق می‌افتد. با این حال، باید انتظار داشته باشید که در طول ۱۲ ماه اول درمان، بهبودی را مشاهده کنید.

لینک مفید : کلیدینیوم سی

اگر به مدت ۱۲ ماه فیناستراید مصرف کرده اید و هیچ بهبودی مشاهده نکرده اید، احتمالاً درمان بیشتر کمکی نخواهد کرد. با پزشک خود در مورد ادامه درمان خود صحبت کنید.

فیناستراید فقط در زمانی که دارو مصرف می کنید ریزش مو را کاهش می دهد. مصرف فیناستراید را ادامه دهید حتی اگر قبلاً متوجه بهبودی شده اید. بدون مشورت با پزشک، مصرف فیناستراید را قطع نکنید. احتمالاً در طی ۱۲ ماه اول پس از قطع مصرف دارو، موهایی را که در حین مصرف فیناستراید دوباره رشد کرده اند، از دست خواهید داد.

فیناستراید ۱ : از داروساز یا پزشک خود یک نسخه از اطلاعات سازنده را برای بیمار بخواهید.

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف فیناستراید، اگر به فیناستراید، هر داروی دیگر یا هر یک از ترکیبات موجود در قرص فیناستراید حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود بپرسید یا اطلاعات بیمار را برای لیستی از مواد تشکیل دهنده بررسی کنید.

عوارض فیناستراید : به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید. پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

لینک مفید : ال اس دی

اگر بیماری کبدی یا سرطان پروستات دارید یا قبلاً داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض فیناستراید در مردان : باید بدانید که فیناستراید فقط برای مردان استفاده می شود. زنان، به ویژه آنهایی که باردار هستند یا ممکن است باردار شوند، نباید قرص های شکسته یا له شده فیناستراید را لمس کنند.

عوارض قرص فیناستراید در مردان : دست زدن به قرص های شکسته یا له شده فیناستراید ممکن است به جنین آسیب برساند. اگر زنی که باردار است یا ممکن است باردار شود، قرص های شکسته یا له شده فیناستراید را لمس کند، باید بلافاصله محل را با آب و صابون بشویید و با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

فیناستراید ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • ناتوانی در داشتن یا حفظ نعوظ
 • کاهش میل جنسی
 • مشکلات مربوط به انزال (از جمله کاهش حجم انزال)
 • درد در بیضه ها
 • افسردگی

برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تغییرات در سینه ها مانند افزایش اندازه، توده ها، درد یا ترشحات نوک سینه
 • راش
 • خارش
 • کندوها
 • تورم لب ها و صورت
 • مشکل در تنفس یا بلع

فیناستراید ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

لینک مفید : شربت تریاک

مصرف فیناستراید ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات درجه بالا را افزایش دهد (نوعی از سرطان پروستات که سریعتر از سایر انواع سرطان پروستات گسترش می یابد و رشد می کند). در مورد خطرات مصرف فیناستراید با پزشک خود صحبت کنید.

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.

مهم است که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

بهترین زمان مصرف قرص فیناستراید : برای محافظت از کودکان خردسال در برابر مسمومیت، همیشه درپوش‌های ایمنی را قفل کنید و بلافاصله دارو را در مکانی امن قرار دهید – جایی که بالا و دور و دور از دید و دسترس آنها باشد.

لینک مفید : دی سیکلومین

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند آنها را مصرف کنند. با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید.

ژل فیناستراید : درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهایتان از طریق یک برنامه بازپس گیری دارو است. با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله/بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید. اگر به برنامه بازپس گیری دسترسی ندارید، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دفع ایمن داروها FDA مراجعه کنید.

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

تمام قرارها را با پزشک و آزمایشگاه خود نگه دارید. پزشک آزمایش‌های آزمایشگاهی خاصی را برای بررسی پاسخ بدن شما به فیناستراید تجویز می‌کند.

فیناستراید برای زنان : قبل از انجام هر گونه آزمایش آزمایشگاهی، به پزشک و پرسنل آزمایشگاه بگویید که فیناستراید مصرف می کنید.

لینک مفید : سفتریاکسون

نگذارید دیگری داروهای شما را مصرف کند. هر سوالی در مورد پر کردن مجدد نسخه خود دارید از داروساز خود بپرسید.

تجربیات استفاده از فیناستراید : برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی را داشته باشید.

هر بار که به پزشک مراجعه می‌کنید یا در بیمارستان بستری می‌شوید، باید این فهرست را همراه داشته باشید. همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید.


برگرفته از : Finasteride | iemt


به این مطلب امتیاز دهید :

4.8/5 - (79 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه