ikmec

کلونازپام


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 کلونازپام (کلونوپین) | بخش درمانی PDF :

🌟 ۱- خرید کلونازپام

🌟 ۲- قیمت نوع با کیفیت آن

🌟 ۳- این قرص بصورت خوراکی ۲ میلی گرم می باشد.

🌟 ۴- قرص کلونازپام (کلونوپین) یک خواب آور قوی، ضد اضطراب ، آرامبخش قوی میباشد

🌟 ۵- زمان لازم برای رسیدن به اوج غلظت پلاسمایی ۲-۱ ساعت می‌باشد.


قیمت : ۵۲.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


قرص کلونازپام یک خواب آور قوی محسوب می شود و جزء داروهای ضد تشنج طبقه بندی می شود.

بر خلاف آلپرازولام و نیترازپام که نیمه عمر کوتاهی دارند، ماندگاری کلونازپام در خون بیشتر است و وابستگی شدیدتری ایجاد می کند.

کلونازپام یکی از قوی ترین داروهای خواب آور که خواب عمیق ایجاد می کند و در عین حال وابستگی بیشتری نسبت به بقیه داروهای هم گروه خود دارد.

دانشجویان پژشکی

نحوه مصرف قرص کلونازپام

– مصرف الکل همراه با کلونازپام عوارض خطرناکی در پی دارد لذا در صورت مصرف اخیر الکل یا فرآورده های الکلی حتما به پزشک خود اطلاع دهید.


-به دلیل عوارض ناشی از کلونازپام برای جنین ،درصورتی که قصد بارداری یا شک به بارداری دارید حتما پزشک خود را جهت تغییر دارو مطلع سازید و در زمان مصرف این دارو از روش مناسب جهت پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.


دوره درمان با قرص کلونازپام باید کامل شود. باید دقت شود هیچیک از نوبت‌های مصرف فراموش نشوند.


-ممکن است پزشک شما درمان را با مقدار داروی کم شروع کند و پس از عادت کردن بدن،مقدار داروی شمارا افزایش دهد تا احتمال بروز عوارض ناشی از دارو کمتر شود.


-کلونازپام با غذا تداخل خاصی ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.


-مصرف طولانی مدت بنزودیازپین ها که این قرص یکی از آنهاست، ایجاد وابستگی در بدن می کند لذا مصرف این قرص ها و همچنین قطع آنها باید اصولی و کنترل شده و تحت نظر پزشک باشد.


-در صورت فراموش کردن مصرف یک نوبت کلونازپام بلافاصله پس از یادآوری مصرف کنید مگر آنکه زمان یاد آوری به نوبت مصرف بعدی دارو نزدیک باشد.

در این شرایط نوبت فراموش شده را مصرف نکنید و نوبت بعدی را در زمان خودش مصرف کنید اما به هیچ وجه مقدار مصرف دارو را دوبرابر نکنید.


-مصرف کلونازپام در طولانی مدت ممکن است موجب ایجاد تحمل نسبت به این قرص در بدن شما شود. در این حالت دارو به اندازه ی قبل اثرگذار نخواهد بود.

لذا در صورتی که احساس کردید اثر کلونازپام کم شده است و علائمتان بطور کامل تحت کنترل نیست حتما با پزشک خود صحبت کنید.


-رانندگی برای بیماران مبتلا به صرع مناسب نمی باشد اما در صورتی که در مدت یک سال تشنجی رخ نداده باشد، می توان با نظر پزشک و با احتیاط ، مجددا شروع به رانندگی نمود.

با این حال در صورتی که رانندگی می کنید باید حواستان به زمان مصرف داروها و خواب آلودگی ناشی از آنها باشد.


-قطع کلونازپام به صورت ناگهانی و بدون نظر پزشک ،می تواند عوارض نامناسبی از جمله بروز حمله ی تشنجی برای بیمار در برداشته باشد لذا قطع این دارو بایدبصورت تدریجی و تحت نظر پزشک انجام شود.


-مصرف این قرص خواب آلودگی و گیجی مختصری ایجاد می کند. لذا از رانندگی و فعالیت هایی که نیاز به تمرکز بیشتری دارند تا زمانی که اثر دارو برطرف نشده است، خودداری نمایید.


-اگر کلونازپام به صورت یک نوبت در روز تجویز شود بهترین زمان مصرف آن شب ها پیش از خواب می باشد.

اما برخی پزشکان ترجیح می دهند دارو را در مقدار کمتر اما در دو تا سه نوبت در روز تجویز کنند لذا. حتماً دارو را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف نمایید.


-در ابتدای درمان با این قرص ممکن است افکار ناراحت کننده ی شما از گذشته بیشتر شوند اما نگران نباشید.

باید بدانید که این افکار ناشی از مصرف کلونازپام و شروع اثر بخشی آن می باشند و به مرور زمان برطرف می شوند.

بهتر است در این موارد افکار خودرا با نزدیکان و یا مشاور و پزشک خود درمیان بگذارید و آگاهانه نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمایید .


-در ابتدای شروع درمان بیماری صرع با کلونازپام ممکن است تعداد یا نوع حملات تشنج کمی تغییر کند اما نگران نباشید زیرا به مرور این مشکل برطرف می شود.

لذا احتیاطات لازم را رعایت کنید و با پزشک خود در تماس باشید.


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

کلونازپام برای پیشگیری و کنترل تشنج استفاده می شود. این دارو به عنوان یک داروی ضد تشنج یا ضد صرع شناخته می شود.

لینک مفید : تریاک خورجه

همچنین برای درمان حملات پانیک استفاده می شود. کلونازپام با آرام کردن مغز و اعصاب شما عمل می کند. این دارو به دسته ای از داروها به نام بنزودیازپین ها تعلق دارد.


نحوه مصرف کلونازپام خوراکی

قبل از شروع مصرف کلونازپام و هر بار که دوباره پر می کنید، راهنمای دارویی ارائه شده توسط داروساز خود را بخوانید. اگر سوالی دارید، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

این دارو را طبق دستور پزشک، معمولاً ۲ یا ۳ بار در روز از طریق خوراکی مصرف کنید.

دوز بر اساس وضعیت پزشکی، سن، و پاسخ به درمان است. برای کودکان، دوز نیز بر اساس وزن است.

لینک مفید : پماد و کاربرد های آن (همواره در کنار خود نگه دارید)

بزرگسالان مسن معمولا با دوز کمتر شروع می کنند تا خطر عوارض جانبی کاهش یابد. دوز خود را افزایش ندهید، آن را بیشتر مصرف نکنید، یا آن را برای مدت طولانی تر از زمان تجویز شده مصرف نکنید.

این دارو را به طور منظم مصرف کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. برای کمک به یادآوری، آن را هر روز در زمان های معینی مصرف کنید.

بدون مشورت با پزشک مصرف این دارو را قطع نکنید. برخی از شرایط ممکن است با قطع ناگهانی این دارو بدتر شوند. ممکن است لازم باشد دوز شما به تدریج کاهش یابد.

لینک مفید : ترامادول

هنگامی که این دارو برای مدت طولانی استفاده می شود، ممکن است اثربخشی نداشته باشد. اگر این دارو به خوبی از کار افتاد با پزشک خود صحبت کنید.

اگرچه این دارو به بسیاری از افراد کمک می کند، اما گاهی اوقات ممکن است باعث اعتیاد شود. اگر اختلال مصرف مواد (مانند مصرف بیش از حد یا اعتیاد به مواد مخدر/الکل) دارید، ممکن است این خطر بیشتر باشد.

این دارو را دقیقاً همانطور که برای کاهش خطر اعتیاد تجویز شده است مصرف کنید. از دکتر یا داروساز خود برای جزئیات بیشتر بپرسید.

لینک مفید : دارو و‌ درمان در سنت اوستایی

اگر چندین نوع مختلف از اختلالات تشنجی دارید، ممکن است در اولین شروع استفاده از کلونازپام تشنج را تشدید کنید. اگر این اتفاق افتاد فورا با پزشک خود مشورت کنید. پزشک ممکن است نیاز به اضافه کردن یا تنظیم دوز سایر داروهای شما برای کنترل تشنج داشته باشد.

اگر وضعیت شما ادامه یافت یا بدتر شد به پزشک خود اطلاع دهید.


برگرفته از : Clonazepam – Uses, Side Effects, and More


به این مطلب امتیاز دهید :

4.8/5 - (29 امتیاز)

نظـــر خود را بنویسید !!

‫۱۸ دیدگاه ها

 1. کلونازپام خدایش چیز دیگست من بدنم اوکیه باهاش و خوب داستانم داره دیگه نمیشه گفت نداره ولی من هفته ای یکی میرم تو کارش باحاله

  اینجا قیمتشم اوکیه من هفته پیش گرفتم

  1. سلام – جهت خرید محصول مد نظرتون روی گزینه ی 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟 کلیک کنید تا شما هم به راحتی محصول مد نظرتون را تهیه کنید

  1. سلام – عزیز سایت قابل استفاده و بروز میباشد و این محصول هم میتوانید تهیه کنید

  1. سلام – روزتون بخیر – اگر سوالی در خصوص خود محصولی که تهیه کردید دارید لطفا وارد فروشگاه و سپس وارد حساب کاربری خود بشوید و سوال خود را در پشتیبانی مطرح کنید تا به صورت تخصصی پاسخ دریافت کنید و یا پیگیری کنند براتون – در خدمتتون هستیم

 2. آقا الان اگر من پول بزنم واقعا خریدم انجام میشه یعنی ؟ من خیلی جاهای مختلف پول دادما لطفا جوابم بدید

  1. بله این محصول قابل خریدن میباشد و به راحتی مثل دیگر عزیزان میتوانید اقدام کنید

 3. ۳ روزه پیش تهیه کردم من هم ازشون راضی هستم// 😋 الان آمدم ببینم دیگه چیا هست 😅 کسی میدونه دیگه چیا خوبه مثل همین !!! باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه