ikmec

ماری جوانا


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 ماری جوانا | قیمت و نحوه خرید | بخش درمانی PDF :

🌟 ۱- خرید ماری جوانا به صورت اینترنتی

🌟 ۲- قیمت ماری جوانا یک گرم

🌟 این P.D.F درباره پک یک گرم میباشد.


قیمت : ۵۱.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


این ماده مخدر گیاه علفی و یک ساله‌ با شاخه‌های نازک و برگ‌های نوک‌ تیز پنجه‌ای است. گل، علف و گرس از مشتقات مهم این گیاه محسوب می‌شوند.

ماری‌جوانا به برگ‌ها، گل‌ها، ساقه‌ها و دانه‌های خشک شده گیاه کانابیس ساتیوا یا کانابیس ایندیکا اشاره دارد.

این گیاه حاوی ماده شیمیایی THC و سایر ترکیبات مشابه است که ذهن را تغییر می دهد. همچنین می توان از گیاه شاهدانه عصاره تهیه کرد (به “عصاره های ماری جوانا” مراجعه کنید).

ماری جوانا پس از تنباکو و الکل، متداول‌ترین داروی اعتیادآور است. مصرف آن در بین جوانان رواج دارد. در سال ۲۰۱۸، بیش از ۱۱.۸ میلیون بزرگسال جوان در سال گذشته از ماری جوانا استفاده کردند.

دانشجویان پژشکی


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

طبق بررسی نظارت بر آینده، میزان مصرف ماری جوانا در سال گذشته در میان دانش آموزان دبیرستانی و دبیرستان ثابت مانده است، اما تعداد نوجوانان در رتبه های هشتم و دهم.

نمراتی که می گویند روزانه از آن استفاده می کنند افزایش یافته است. با محبوبیت روزافزون دستگاه‌های بخارپز، نوجوانان شروع به بخار کردن THC (ماده‌ای در ماری‌جوانا می‌کنند که میزان بالایی تولید می‌کند) را شروع کرده‌اند، به طوری که تقریباً ۴ درصد از دانش‌آموزان کلاس دوازدهم می‌گویند که روزانه THC را بخار می‌کنند.

لینک مفید : ساخت سریع سرم اورژانس

علاوه بر این، تعداد جوانانی که مصرف منظم ماری جوانا را خطرناک می دانند در حال کاهش است

قانونی شدن ماری جوانا برای استفاده پزشکی یا استفاده تفریحی بزرگسالان در تعداد فزاینده ای از ایالت ها ممکن است بر این دیدگاه ها تأثیر بگذارد. درباره ماری جوانا به عنوان دارو در DrugFacts ما: ماری جوانا به عنوان دارو بیشتر بخوانید.

ماریجوانا به برگ‌ها، گل‌ها، ساقه‌ها و دانه‌های خشک شده گیاه کانابیس ساتیوا یا کانابیس ایندیکا اشاره دارد. این گیاه حاوی ترکیبات شیمیایی THC و سایر ترکیبات مشابه است که ذهن را تغییر می دهد. همچنین می توان از گیاه شاهدانه عصاره تهیه کرد (به «عصاره های ماری جوانا» مراجعه کنید).

ماری جوانا پس از تنباکو و الکل، متداول‌ترین داروی مصرف آن است.۱ مصرف آن در بین جوانان رواج دارد.

در سال ۲۰۱۸، بیش از ۱۱.۸ میلیون جوان در سال گذشته از ماری جوانا استفاده کردند. هشتم و دهم. نمراتی که می گویند روزانه از آن استفاده می کنند افزایش یافته است.

لینک مفید : درمان بیماری ها با ادویه

با محبوبیت روزافزون دستگاه‌های بخارپز، نوجوانان شروع به بخار کردن THC (ماده‌های در ماری‌جوانا می‌کنند که میزان تولید می‌کند) را شروع می‌کنند، به طوری که تقریباً ۴ درصد از دانش‌آموزان کلاس دوازدهم می‌گویند که روزانه THC را بخار می‌کنند.

علاوه بر این، تعداد جوانانی که مصرف منظم ماری جوانا را خطرناک می دانند در حال کاهش است

قانونی شدن ماری جوانا برای استفاده پزشکی یا استفاده از تفریحی بزرگسالان در تعداد فزاینده ای از ایالت ها ممکن است بر این دیدگاه ها تأثیر بگذارد. درباره ماری جوانا به عنوان دارو در DrugFacts ما: ماری جوانا به عنوان دارو بیشتر بخوانید.


ماری جوانا چگونه بر مغز تأثیر می گذارد؟

ماری جوانا هم اثرات کوتاه مدت و هم دراز مدت بر مغز دارد.

اثرات کوتاه مدت

وقتی فردی ماری جوانا می کشد، THC به سرعت از ریه ها وارد جریان خون می شود. خون این ماده شیمیایی را به مغز و سایر اندام ها در سراسر بدن می رساند.

لینک مفید : درمان بیماری ها با ادویه

هنگامی که فرد آن را می خورد یا می نوشید، بدن THC را کندتر جذب می کند. در این صورت، عموماً بعد از ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت اثرات را احساس می کنند.

THC روی گیرنده های سلولی مغزی خاصی که معمولاً به مواد شیمیایی طبیعی شبیه THC واکنش نشان می دهند، عمل می کند. این مواد شیمیایی طبیعی در رشد و عملکرد طبیعی مغز نقش دارند.

مصرف بیش از حد ماری جوانا بخش هایی از مغز را فعال می کند که دارای بیشترین تعداد این گیرنده ها هستند. این باعث “بالایی” است که مردم احساس می کنند. اثرات دیگر عبارتند از:

  • حواس تغییر یافته (به عنوان مثال، دیدن رنگ های روشن تر)
  • تغییر حس زمان
  • تغییرات خلق و خوی
  • اختلال در حرکت بدن
  • مشکل در تفکر و حل مسئله
  • حافظه ضعیف
  • توهمات (در صورت مصرف در دوزهای بالا)
  • هذیان (هنگامی که در دوزهای بالا مصرف شود)
  • روان پریشی (خطر با استفاده منظم از ماری جوانا با قدرت بالا بالاتر است)
  • اثرات بلند مدت

ماری جوانا بر رشد مغز نیز تأثیر می گذارد. هنگامی که افراد در نوجوانی شروع به مصرف ماری جوانا می کنند، این دارو ممکن است عملکردهای تفکر، حافظه و یادگیری را مختل کند و بر نحوه ایجاد ارتباط بین نواحی ضروری برای این عملکردها تأثیر بگذارد.

لینک مفید : نکات ناگفته درمان انواع بیماری ها با ادویه

محققان هنوز در حال مطالعه هستند که اثرات ماری جوانا چقدر طول می کشد و آیا برخی از تغییرات ممکن است دائمی باشند یا خیر.

به عنوان مثال، مطالعه ای در نیوزیلند که بخشی از آن توسط محققان دانشگاه دوک انجام شد، نشان داد افرادی که در نوجوانی به شدت سیگار کشیدن ماری جوانا را شروع کردند و به اختلال مصرف مداوم ماری جوانا مبتلا بودند، به طور متوسط ​​بین ۱۳ تا ۳۸ سالگی ۸ امتیاز IQ از دست دادند.

لینک مفید : عسل درمانی برای معده

توانایی ها در افرادی که ماری جوانا را در بزرگسالی ترک کردند، به طور کامل بازگشت نکرد. کسانی که سیگار کشیدن ماری جوانا را در بزرگسالی شروع کردند، کاهش قابل توجه IQ را نشان ندادند

در مطالعه اخیر دیگری بر روی دوقلوها، افرادی که از ماری جوانا استفاده می کردند کاهش قابل توجهی در دانش عمومی و توانایی کلامی (معادل ۴ امتیاز IQ) بین سنین پیش از نوجوانی و اوایل بزرگسالی نشان دادند، اما هیچ تفاوت قابل پیش بینی بین دوقلوها هنگام مصرف ماری جوانا و دیگری این کار را نکرد.

این نشان می‌دهد که کاهش ضریب هوشی در مصرف‌کنندگان ماری‌جوانا ممکن است ناشی از چیزی غیر از ماری جوانا باشد، مانند عوامل خانوادگی مشترک (مثلاً ژنتیک، محیط خانواده).

لینک مفید : طب سوزنی چیست ؟

نمونه بزرگی از جوانان آمریکایی از اواخر کودکی تا اوایل بزرگسالی برای کمک به روشن شدن اینکه چگونه و تا چه حد ماری‌جوانا و سایر مواد، به تنهایی و در ترکیب، بر رشد مغز نوجوانان تأثیر می‌گذارند.

در مورد مطالعه ABCD در صفحه وب مطالعه طولی مغز و رشد شناختی نوجوانان (ABCD Study) بیشتر بخوانید.


سایر اثرات ماری جوانا برای سلامتی چیست؟

استفاده از ماری جوانا ممکن است طیف وسیعی از اثرات فیزیکی و ذهنی داشته باشد.

اثرات فیزیکی

مشکلات تنفسی. دود ماری‌جوانا ریه‌ها را تحریک می‌کند و افرادی که به طور مکرر ماری‌جوانا می‌کشند می‌توانند مشکلات تنفسی مشابهی با کسانی که تنباکو می‌کشند داشته باشند.

لینک مفید : آب نمک درمانی

این مشکلات شامل سرفه و خلط روزانه، بیماری های ریوی مکرر و خطر بالاتر عفونت ریه است. محققان تاکنون خطر بالاتری برای سرطان ریه در افرادی که ماری جوانا مصرف می‌کنند، پیدا نکرده‌اند

افزایش ضربان قلب. ماری جوانا ضربان قلب را تا ۳ ساعت پس از کشیدن سیگار افزایش می دهد. این اثر ممکن است احتمال حمله قلبی را افزایش دهد. افراد مسن و کسانی که مشکلات قلبی دارند ممکن است در معرض خطر بیشتری باشند.

مشکلات رشد کودک در دوران بارداری و بعد از آن. یک مطالعه نشان داد که حدود ۲۰ درصد از زنان باردار ۲۴ ساله و جوان‌تر از نظر ماری جوانا مثبت بودند.

لینک مفید : مشخصات سوداوی ها

با این حال، این مطالعه همچنین نشان داد که احتمال مثبت بودن غربالگری مصرف ماری جوانا در زنان از طریق آزمایش مواد مخدر در حدود دو برابر بیشتر از آنچه در معیارهای خود گزارش شده است، نشان می دهد.

اندازه گیری استفاده از ماری جوانا و ممکن است مصرف آن را کمتر گزارش کند. علاوه بر این، در یک مطالعه روی داروخانه‌ها، پرسنل غیرپزشکی داروخانه‌های ماری‌جوانا مصرف ماری‌جوانا را به زنان باردار برای حالت تهوع توصیه می‌کردند، اما کارشناسان پزشکی در مورد آن هشدار می‌دهند.

این نگرانی متخصصان پزشکی است زیرا مصرف ماری جوانا در دوران بارداری با کاهش وزن هنگام تولد و افزایش خطر مشکلات مغزی و رفتاری در نوزادان مرتبط است.

اگر یک زن باردار از ماری جوانا استفاده کند، این دارو ممکن است بر بخش های خاصی از مغز جنین در حال رشد تأثیر بگذارد.

لینک مفید : مشخصات بلغمی ها

کودکانی که در رحم مادر در معرض ماری‌جوانا قرار می‌گیرند، در مقایسه با کودکانی که در معرض ماری‌جوانا قرار می‌گیرند، بیشتر در معرض خطر مشکلات توجه، حافظه و حل مسئله هستند.

استفاده منظم، THC می تواند به مقادیری در شیر مادر برسد که می تواند بر مغز در حال رشد کودک تأثیر بگذارد.

سایر تحقیقات اخیر حاکی از افزایش خطر زایمان زودرس است. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. برای اطلاعات بیشتر در مورد ماری جوانا و بارداری، گزارش تحقیقات ماری جوانا ما را بخوانید.

لینک مفید : دیازپام

حالت تهوع و استفراغ شدید. استفاده منظم و طولانی مدت ماری جوانا می تواند منجر به ابتلای برخی افراد به سندرم Hyperemesis Cannabinoid Hyperemesis شود. naghima

این باعث می‌شود که کاربران چرخه‌های منظمی از حالت تهوع، استفراغ و کم‌آبی شدید را تجربه کنند که گاهی اوقات نیاز به مراقبت‌های فوری پزشکی دارند.

و . . .


برگرفته از : What is marijuana?


به این مطلب امتیاز دهید :

4.8/5 - (69 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه