ikmec

نورتریپتیلین


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 نورتریپتیلین | قیمت و نحوه خرید Nortriptyline | کانون خرد PDF بخش درمانی : 🌟 ۱- خرید نورتریپتیلین 🌟 ۲- قیمت قرص نورتریپتیلین 🌟 ۳- آشنایی با نحوه مصرف نورتریپتیلین


قیمت : ۵۲.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


نورتریپتیلین دارویی است که برای درمان دردهای عصبی استفاده می شود. گاهی اوقات، برای درمان افسردگی و شب ادراری در کودکان (شب ادراری شبانه) نیز استفاده می شود.

اگر نورتریپتیلین را برای درمان درد عصبی مصرف می کنید، معمولاً یک هفته یا بیشتر طول می کشد تا درد شروع به از بین رفتن کند. اگر آن را برای افسردگی مصرف می کنید، ممکن است ۴ تا ۶ هفته طول بکشد تا به اثر کامل برسد.

عوارض جانبی رایج شامل خشکی دهان و یبوست است. آنها معمولاً خفیف هستند و پس از چند هفته از بین می روند. نورتریپتیلین می تواند باعث ایجاد احساس خواب آلودگی در شما شود، بنابراین بهتر است آن را در شب یا قبل از رفتن به رختخواب مصرف کنید.

اگر پزشک شما تصمیم بگیرد که نورتریپتیلین را حذف کند، دوز شما را به تدریج کاهش می دهد تا از عوارض جانبی ترک مانند درد عضلانی یا احساس بیماری یا خستگی جلوگیری کند.


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


آشنایی بیشتر با قرص نورتریپتیلین

اکثر بزرگسالان می توانند نورتریپتیلین مصرف کنند. نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله می توانند آن را برای افسردگی مصرف کنند.

کودکان ۶ تا ۱۷ ساله نیز می توانند آن را برای شب ادراری مصرف کنند، اما در ابتدا از داروهای دیگری استفاده می شود که عوارض جانبی کمتری دارند.

نورتریپتیلین برای برخی افراد مناسب نیست. قبل از شروع مصرف نورتریپتیلین در موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید:

 • تا به حال به نورتریپتیلین یا هر داروی دیگری واکنش آلرژیک داشته باشید
 • مشکل قلبی دارید – نورتریپتیلین می تواند برخی از مشکلات قلبی را بدتر کند
 • مشکلات کبدی یا کلیوی دارند

قرص نورتریپتیلین برای چی خوبه : مبتلا به صرع یا درمان با تشنج الکتریکی (ECT) هستید – نورتریپتیلین می تواند خطر تشنج یا حملات را افزایش دهد.
تا به حال داروهایی برای افسردگی مصرف کرده اید – برخی از داروهای ضد افسردگی می توانند بر نحوه عملکرد نورتریپتیلین تأثیر بگذارند، حتی پس از قطع مصرف آنها باردار هستند، در تلاش برای باردار شدن یا شیردهی هستند

مبتلا به گلوکوم هستید – نورتریپتیلین می تواند فشار را در چشم شما افزایش دهد . افکاری در مورد آسیب رساندن به خود یا پایان دادن به زندگی خود دارید.

عوارض قرص نورتریپتیلین : دیابت نوع ۱ یا ۲ دارید – اگر دیابت دارید، نورتریپتیلین ممکن است بر سطح قند خون شما تأثیر بگذارد. اگر معمولاً سطح قند خون خود را آزمایش می کنید، ممکن است مجبور شوید این کار را در چند هفته اول درمان بیشتر انجام دهید. در صورت بالا یا پایین بودن میزان خون، با پرستار یا پزشک دیابت خود صحبت کنید

نحوه و زمان مصرف نورتریپتیلین

شما معمولا یک بار در روز نورتریپتیلین مصرف می کنید. اگر روزی یک بار مصرف می کنید، بهتر است آن را قبل از رفتن به رختخواب مصرف کنید زیرا ممکن است باعث خواب آلودگی شما شود. اگر متوجه شدید که خواب شما را تحت تأثیر قرار می دهد، می توانید آن را در اوایل عصر مصرف کنید.

نظرات کسانی که از قرص نورتریپتیلین استفاده کرده اند : این دارو معمولا معده شما را ناراحت نمی کند. می توانید آن را با غذا یا بدون غذا مصرف کنید.

لینک مفید : کلیدینیوم سی

قرص ها را به طور کامل با یک نوشیدنی آب ببلعید. اگر آنها را بجوید طعم تلخی دارند.

قرص نورتریپتیلین در ۳ غلظت مختلف، ۱۰ میلی گرم، ۲۵ میلی گرم یا ۵۰ میلی گرم وجود دارد.

 • دوز معمول برای درمان درد عصبی در بزرگسالان ۱۰ میلی گرم در روز است. در صورت لزوم می توان این مقدار را افزایش داد. حداکثر دوز نورتریپتیلین برای درمان درد ۷۵ میلی گرم در روز است، اما این فقط تحت نظارت یک متخصص درد است.
 • برای افسردگی در بزرگسالان، دوز به تدریج به بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلی گرم در روز افزایش می یابد. در صورت تجویز متخصص می توان آن را به حداکثر دوز ۱۵۰ میلی گرم در روز افزایش داد.

نورتریپتیلین و تپش قلب : برای افسردگی در نوجوانان (۱۲ تا ۱۷ سال)، دوز معمولاً به تدریج به ۳۰ تا ۵۰ میلی گرم در روز افزایش می یابد، اما ممکن است به دوزهای بالاتر نیاز باشد.


اگر فراموش کنم آن را مصرف کنم چه؟

اگر نوبتی را فراموش کردید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید، مگر اینکه زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد. در این مورد، فقط دوز فراموش شده را کنار بگذارید و نوبت بعدی را در زمان معمول مصرف کنید.

هرگز ۲ دوز را به طور همزمان مصرف نکنید تا دوز فراموش شده را جبران کنید.

لینک مفید : باکلوفن

آیا نورتریپتیلین خواب آور است؟ اگر اغلب دوزها را فراموش می کنید، تنظیم زنگ هشدار برای یادآوری ممکن است کمک کند. همچنین می‌توانید از داروساز خود در مورد راه‌های دیگر راهنمایی بخواهید تا به شما کمک کند مصرف داروی خود را فراموش نکنید.

اگه زیاد مصرف کنم چی؟

مصرف بیش از حد نورتریپتیلین می تواند عوارض جانبی جدی مانند تغییر در ضربان قلب شما ایجاد کند، یا ممکن است تشنج یا تناسب داشته باشید.

عوارض جانبی

مانند همه داروها، نورتریپتیلین می تواند در برخی افراد عوارض جانبی ایجاد کند، اما بسیاری از افراد عوارض جانبی ندارند یا فقط عوارض جزئی دارند.

قرص نورتریپتیلین ۱۰ : برخی از عوارض جانبی رایج نورتریپتیلین به تدریج با عادت کردن بدن به دارو بهبود می یابند.

عوارض جانبی رایج

دوزهای نورتریپتیلین برای درد کمتر از دوزهای افسردگی است. این بدان معناست که عوارض جانبی معمول خفیف‌تر بوده و در عرض چند روز از بین می‌روند.

به مصرف دارو ادامه دهید، اما اگر این عوارض شما را آزار می دهد یا از بین نمی رود، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید:

 • یبوست
 • احساس سرگیجه داشتن
 • دهان خشک
 • احساس خواب آلودگی
 • مشکل در ادرار کردن
 • سردرد

ضربان قلب شما سریع و نامنظم می شود

سفیدی چشم‌های شما زرد می‌شود، یا پوستتان زرد می‌شود، اگرچه این ممکن است در پوست قهوه‌ای یا سیاه کمتر آشکار باشد – اینها می‌توانند نشانه‌ای از مشکل کبدی باشند.

قرص نورتریپتیلین ۲۵ برای چیست : سردردی دارید که بهتر نمی شود، احساس گیجی یا ضعف می کنید و گرفتگی عضلانی دارید – اینها با هم می توانند نشانه هایی از سطوح پایین سدیم در خون شما باشند.

لینک مفید : کلردیازپوکساید

 • شما در مورد آسیب رساندن به خود یا پایان دادن به زندگی خود فکر می کنید
 • درد چشم، تغییر در بینایی، یا تورم یا قرمزی در داخل یا اطراف چشم دارید
 • یبوست طولانی مدت دارید یا مشکلات ادرار کردن که باعث درد معده می شود

نحوه مقابله با عوارض جانبی نورتریپتیلین

یبوست – فیبر بیشتری را وارد رژیم غذایی خود کنید مانند میوه های تازه، سبزیجات و غلات. سعی کنید هر روز چندین لیوان آب یا کدو حلوایی بنوشید. اگر می توانید، ممکن است به افزایش سطح ورزش شما نیز کمک کند.

نورتریپتیلین و لاغری : احساس سرگیجه – احتمالاً به دلیل فشار خون پایین است. مقدار زیادی آب یا کدو حلوایی بنوشید. پس از نشستن یا دراز کشیدن خیلی سریع از جای خود بلند نشوید. تا زمانی که این احساس از بین نرود، رانندگی نکنید، دوچرخه سواری نکنید و از ابزار یا ماشین آلات استفاده نکنید. بهتر است تا زمانی که نبینید دارو بر شما تأثیر می گذارد، الکل مصرف نکنید.

خشکی دهان – آدامس های بدون قند بجوید یا شیرینی های بدون قند بخورید.

خرید نورتریپتیلین : احساس خواب آلودگی – نورتریپتیلین را در شب مصرف کنید. بهتر است تا زمانی که نبینید دارو بر شما تأثیر می گذارد، الکل مصرف نکنید. در حالی که احساس خواب آلودگی دارید رانندگی نکنید، دوچرخه سواری نکنید و از ابزار یا ماشین آلات استفاده نکنید.

لینک مفید : برم هگزین

مشکل در ادرار کردن – سعی کنید هنگام ادرار کردن آرام باشید. سعی نکنید جریان ادرار را به زور جریان دهید. اگر این اتفاق نیفتاد، بعداً دوباره امتحان کنید. اگر اصلاً نمی توانید ادرار کنید، فوراً با پزشک خود صحبت کنید.

سردرد – مطمئن شوید که استراحت می کنید و مایعات زیادی می نوشید. بهتر است تا زمانی که نبینید دارو بر شما تأثیر می گذارد، الکل مصرف نکنید. در صورت نیاز به تسکین درد، پاراستامول یا ایبوپروفن مصرف کنید. اگر سردرد بیش از چند روز طول کشید یا شدید بود، با پزشک خود صحبت کنید.

نورتریپتیلین و بارداری

ممکن است به شما توصیه شود که مصرف نورتریپتیلین را در دوران بارداری ادامه دهید، به خصوص اگر آن را برای درمان افسردگی مصرف می کنید.

اگر در حین مصرف نورتریپتیلین باردار شدید، با پزشک خود صحبت کنید. مصرف دارو را قطع نکنید مگر اینکه پزشک به شما دستور دهد.

خرید نورتریپتیلین : پزشک می تواند خطرات و مزایای مصرف نورتریپتیلین را توضیح دهد و به شما کمک کند بهترین درمان را برای خود و کودکتان انتخاب کنید.

نورتریپتیلین و شیردهی

اگر پزشک یا بازدیدکننده سلامت گفت که کودک شما سالم است، می توانید از نورتریپتیلین در دوران شیردهی استفاده کنید.

نوتریپتیلین در مقادیر بسیار کم وارد شیر مادر می شود، بنابراین بعید است که آسیبی به کودک شما وارد کند.

لینک مفید : دی سیکلومین

اگر برای افسردگی تحت درمان هستید، مهم است که مصرف نورتریپتیلین را ادامه دهید تا سلامت خود را حفظ کنید. همچنین تغذیه با شیر مادر هم برای شما و هم کودکتان مفید خواهد بود.

خرید نورتریپتیلین : اگر متوجه شدید که کودکتان مثل همیشه خوب غذا نمی‌خورد، یا به‌طور غیرعادی خواب‌آلود به نظر می‌رسد، یا اگر نگرانی دیگری در مورد کودکتان دارید، در اسرع وقت با پزشک یا پزشک خود صحبت کنید.

احتیاط با سایر داروها

بسیاری از داروهای مصرف شده با نورتریپتیلین می توانند بر یکدیگر تأثیر بگذارند و احتمال عوارض جانبی را افزایش دهند.

در حین مصرف نورتریپتیلین، همیشه قبل از شروع هر داروی جدیدی با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

خرید نورتریپتیلین : مصرف داروهای مبتنی بر مواد افیونی، مانند کدئین، مورفین یا اکسی کدون، همراه با نورتریپتیلین می تواند خطر ابتلا به خواب آلودگی و مشکلات تنفسی را افزایش دهد.

لینک مفید : متوکاربامول

اگر تا به حال داروهایی برای افسردگی مصرف کرده اید به پزشک خود اطلاع دهید. برخی از داروهای ضد افسردگی می توانند بر نحوه عملکرد نورتریپتیلین تأثیر بگذارند و باعث فشار خون بسیار بالا شوند. این ممکن است حتی پس از اینکه مصرف آنها را متوقف کردید نیز رخ دهد.

اختلاط نورتریپتیلین با داروهای گیاهی و مکمل ها

تا زمانی که تحت درمان با نورتریپتیلین هستید، خار مریم، داروی گیاهی افسردگی را مصرف نکنید. خطر عوارض جانبی شما را افزایش می دهد. verja021

خرید نورتریپتیلین : اطلاعات بسیار کمی در مورد مصرف نورتریپتیلین با سایر داروهای گیاهی و مکمل ها وجود دارد. آنها مانند داروها آزمایش نمی شوند.


برگرفته از : nortriptyline


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه