ikmec

فنوباربیتال


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 قرص فنوباربیتال | قیمت و خرید | بخش درمانی PDF :

🌟 ۱- خرید قرص فنوباربیتال به صورت اینترنتی

🌟 ۲- قیمت فنوباربیتال

🌟 ۳- از آنجایی که مصرف این دارو باعث خواب آلودگی می شود لذا از انجام کارهایی نظیر رانندگی که احتیاج به هوشیاری کامل دارد جدا خودداری کنید.


قیمت : ۵۱.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


فنوباربیتال از داروهای آرام‌بخشی است که در درمان صرع استفاده می شود. اداره کل نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا این دارو را از نظر مصرف در دوران حاملگی، در گروه D دسته بندی کرده است .

این دارو را دقیقا مطابق دستور پزشک مصرف کنید. مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار تجویز معمول این دارو به قرار زیر است:

توصیه می شود این دارو در کمترین دوز و برای کوتاه ترین زمان مصرف شود. در صورت لزوم به ادامه مصرف، کنترل های دوره ای بیمار ضروری است.

فنوباربیتال | مقدار دوز اولیه در بیماران ضعیف و سالخورده و همچنین مبتلایان به نارسایی کلیوی و یا اختلالات کبدی ۵ میلی گرم هنگام خواب می باشد.

دوز بزرگسالان: میزان مصرف بهینه بر اساس پاسخ هر بیمار متفاوت است اما مقدار مصرف معمول زولپیدم برای درمان کوتاه مدت بی خوابی های شبانه ۱۰ میلی گرم هنگام خواب و حداکثر دوز مصرفی در ۲۴ ساعت ۱۰ میلی گرم است.

دانشجویان پژشکی


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

فنوباربیتال چیست؟

فنوباربیتال یک باربیتورات (bar-BIT-chur-ate) است. فنوباربیتال فعالیت مغز و سیستم عصبی شما را کند می کند.

فنوباربیتال برای درمان یا پیشگیری از تشنج استفاده می شود. فنوباربیتال همچنین در کوتاه مدت به عنوان آرام بخش برای کمک به آرامش استفاده می شود.

فنوباربیتال همچنین ممکن است برای اهدافی که در این راهنمای دارویی ذکر نشده استفاده شود.

لینک مفید : کلونازپام

اگر بیماری شدید کبدی، آسم شدید یا COPD، سابقه شخصی یا خانوادگی پورفیری یا سابقه اعتیاد به داروهای مشابه فنوباربیتال دارید، نباید از فنوباربیتال استفاده کنید.


قبل از مصرف این دارو

اگر به فنوباربیتال یا سایر باربیتورات‌ها (نمبوتال، سکونال و غیره) حساسیت دارید، نباید فنوباربیتال مصرف کنید:

 • آسم شدید، اختلال انسداد مزمن ریه (COPD)، یا سایر اختلالات تنفسی؛

سابقه شخصی یا خانوادگی پورفیری (یک اختلال آنزیمی ژنتیکی که باعث ایجاد علائمی می شود که بر پوست یا سیستم عصبی تأثیر می گذارد).

 • بیماری شدید کبدی؛ یا
 • سابقه اعتیاد به فنوباربیتال یا داروهای مشابه (والیوم، زاناکس، آتیوان و غیره).

برای اطمینان از اینکه فنوباربیتال برای شما بی خطر است، اگر موارد زیر را دارید به پزشک خود اطلاع دهید:

 • بیماری کبد؛
 • درد موقت یا مزمن؛
 • اختلال غده هیپوفیز؛
 • فئوکروموسیتوم (تومور غده فوق کلیوی)؛
 • بیماری کلیوی؛
 • حساسیت غذایی یا دارویی؛

شرایطی که برای آن یک رقیق کننده خون (وارفارین، کومادین، جانتوون) مصرف می کنید.

اگر باردار هستید دستورالعمل های پزشک خود را در مورد مصرف داروهای تشنج دنبال کنید. کنترل تشنج در دوران بارداری بسیار مهم است و تشنج می تواند به مادر و جنین آسیب برساند.

بدون نظر پزشک مصرف این دارو را شروع یا قطع نکنید و در صورت بارداری فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

لینک مفید : ویروس زیکا چیست ؟

فنوباربیتال می تواند اثربخشی قرص های ضد بارداری را کاهش دهد. از پزشک خود در مورد استفاده از کنترل بارداری غیر هورمونی (کاندوم، دیافراگم همراه با اسپرم کش) برای جلوگیری از بارداری سوال کنید.

مشخص نیست که آیا فنوباربیتال وارد شیر مادر می شود یا می تواند به نوزاد شیرده آسیب برساند. اگر به نوزادی شیر می دهید به پزشک خود اطلاع دهید.


چگونه باید فنوباربیتال مصرف کنم؟

تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید. این دارو را در مقادیر بیشتر یا کمتر و یا بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید.

فنوباربیتال ممکن است ایجاد عادت کند. هرگز فنوباربیتال را با شخص دیگری، به ویژه فردی که سابقه سوء مصرف مواد مخدر یا اعتیاد دارد، به اشتراک نگذارید. دارو را در جایی نگهداری کنید که دیگران نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. فروش یا واگذاری این دارو خلاف قانون است.

لینک مفید : ویاگرا

دوز فنوباربیتال خود را بدون نظر پزشک تغییر ندهید. اگر به نظر می رسد دارو در درمان بیماری شما به خوبی کار نمی کند، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر از فنوباربیتال برای درمان تشنج استفاده می کنید، حتی اگر احساس خوبی دارید به مصرف دارو ادامه دهید.

پس از مصرف طولانی مدت به طور ناگهانی مصرف را قطع نکنید، زیرا ممکن است علائم ناخوشایند ترک داشته باشید. از پزشک خود بپرسید که چگونه با خیال راحت مصرف فنوباربیتال را متوقف کنید.

در دمای اتاق به دور از رطوبت، گرما و نور نگهداری شود.

مقدار داروی مصرف شده از هر بطری جدید را پیگیری کنید. فنوباربیتال یک داروی سوء مصرف است و اگر کسی از داروی شما به طور نادرست یا بدون نسخه استفاده می کند، باید آگاه باشید.


اگر یک نوبت را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. اگر تقریباً زمان نوبت بعدی برنامه ریزی شده فرا رسیده است، از دوز فراموش شده صرفنظر کنید. برای جبران دوز فراموش شده داروی اضافی مصرف نکنید.


اگر بیش از حد مصرف کنم چه اتفاقی می افتد؟

علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل تنفس آهسته یا کم عمق، نبض ضعیف، پوست سرد یا لطیف، ادرار کم یا بدون ادرار، چشمک زدن مردمک چشم، احساس سرما، یا غش باشد.


هنگام مصرف فنوباربیتال از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

نوشیدن الکل همراه با فنوباربیتال می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

این دارو ممکن است تفکر یا واکنش شما را مختل کند. اگر رانندگی می کنید یا کاری انجام می دهید که نیاز به هوشیاری دارد، مراقب باشید.


عوارض جانبی فنوباربیتال

فنوباربیتال ممکن است باعث واکنش آلرژیک شدید شود. در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک، مصرف فنوباربیتال را متوقف کنید و از کمک فوری پزشکی استفاده کنید: کهیر. تنفس دشوار؛ تورم صورت، چشم ها، لب ها، زبان یا گلو.

اگر موارد زیر را دارید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تنفس ضعیف یا کم عمق؛
 • درد غیر معمول در هر نقطه از بدن شما (به خصوص در گردن، شانه یا بازوها)؛

اختلال گلبول قرمز – رنگ پریدگی پوست، ضعف عضلانی، اسهال، کاهش وزن، ضربان قلب سریع، تورم زبان، بی حسی یا گزگز در دست ها یا پاها، احساس تنگی نفس.

یا واکنش شدید پوستی – تب، گلودرد، تورم در صورت یا زبان، سوزش در چشم‌ها، درد پوست به دنبال بثورات پوستی قرمز یا بنفش که گسترش می‌یابد (مخصوصاً در صورت یا قسمت بالایی بدن) و باعث ایجاد تاول و لایه‌برداری می‌شود.

لینک مفید : وگادول

عوارض جانبی مانند گیجی، افسردگی یا هیجان ممکن است در افراد مسن و کسانی که بیمار یا ناتوان هستند بیشتر باشد.

عوارض جانبی رایج ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خواب آلودگی، کمبود انرژی؛
 • سرگیجه یا احساس چرخش؛
 • حالت افسردگی؛
 • احساس بی قراری یا هیجان (به ویژه در کودکان یا بزرگسالان بزرگتر)؛
 • احساس مستی؛ یا
 • اثر “خماری” (خواب آلودگی روز بعد از مصرف فنوباربیتال).

چه داروهای دیگری بر فنوباربیتال تأثیر می گذارد؟

مصرف فنوباربیتال با سایر داروهایی که باعث خواب آلودگی می شوند یا تنفس شما را کند می کنند، می تواند عوارض جانبی خطرناک یا تهدید کننده زندگی ایجاد کند.

قبل از مصرف فنوباربیتال همراه با قرص خواب، داروی مسکن، شل کننده عضلانی، یا داروی اضطراب، افسردگی یا تشنج، از پزشک خود سوال کنید.

لینک مفید : هومنیها

سایر داروها ممکن است با فنوباربیتال تداخل داشته باشند، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی به هر یک از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود در مورد تمام داروهایی که اکنون استفاده می کنید و هر دارویی که شروع به یا قطع مصرف می کنید بگویید.

و . . .


برگرفته از : phenobarbital


به این مطلب امتیاز دهید :

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه